Bohemia bag

českyenglishdeutchrussian
Standardní vaky Tvarově stálé vaky Speciální vaky Detaily Certifikáty

Speciální vaky (BIG-BAGy)

BIG-BAGy s UN registrací pro nebezpečný náklad

Pro přepravu nebezpečného nákladu třídy II + III/Y, případně Z mohou být použity pouze BIG-BAGy vyhovující směrnicím UN (pádový test, tlaková zkouška atd.) a zaregistrované. Produkce bude průběžně kontrolována nezávislými kontrolními instituty a na BIG-BAGu bude natištěno odpovídající registrační číslo. Všechny naše BIG-BAGy je možno dodat s UN registrací.

Elektricky vodivé BIG-BAGy typu C

Při naplňování a vyprazdňování může díky tření vzniknout statický elektrický náboj. Nekontrolovaný výboj může způsobit výbuch. Vodivé BIG-BAGy umožňují odvádět elektrostatický náboj z náplně BIG-BAGu, čímž zabraňují nebezpečným elektrickým výbojům. Rozeznáváme dva typy:

  • BIG-BAG ze sendvičové (několikavrstvé) tkaniny s vetkanými vodivými pásky spojenými jak mezi sebou, tak se zvedací smyčkou a uzemněním. Mezi vrstvami tkaniny leží nános, díky kterému vnitřek a vnějšek BIG-BAGu má v každém místě odpor menší než 10^8 Ohmů. Vodivost těchto našich BIG-BAGů je certifikována nezávislými testovacími instituty. U každého jednotlivého BIG-BAGu bude testována jeho vodivost, tento pak bude označen odpovídajícím certifikačním číslem.
  • BIG-BAGy z tkanin, fólií a přízí s vodivým nánosem. Takto je možno učinit vodivým celý povrch BIG-BAGu a nejen vetkané proužky. Celý BIG-BAG má potom elektrický odpor menší než 10^8 Ohmů. Nevzniká pak žádný elektrický náboj třením náplně a vaku, nýbrž pouze samonabíjením náplně. Tento elektrostatický náboj je odváděn smyčkou na plnícím zařízení a tkaninou do země. Celoplošný nános značně urychlí odvod náboje. Nános chrání i proti prachu. Vodivost tohoto nového systému je certifikována nezávislými testovacími instituty.

BIG-BAGy typu B izolující před el. proudem

Pro materiály, které se během plnění a uskladňování vaku nabíjejí pouze lehce, stačí BIG-BAGy v izolujícím provedení. Tkanina musí vydržet napětí 4 kV. Dodáváme BIG-BAGy s odpovídajícími testovými certifikáty.

Vodivé a izolující BIG-BAGy můžeme dodat též s UN registarací.

© Copyright Bohemia Bag 2006, e-mail: info@bohemiabag.cz